Vestavné skříně

Výhody vestavných skříní

Vestavné skříněDokáží využít úložný prostor až o 30% efektivněji než klasické skříně. Přizpůsobí se každému interiéru, účelně a prakticky vyřeší úložný prostor ve Vašem bytě. Umožní využití atypických prostorů v podkroví, pod schodištěm, za dveřmi, různé výklenky a výstupky. Vybavíme vnitřní prostor podle vašich představ a potřeb o uložení jednotlivých objemnějších věcí v domácnosti, kde každá věc má své místo. Do vestavných skříní se nemusí ukládat jen běžně používané prádlo, kabáty, kalhoty, obleky a šaty, ale i jiné věci jako jsou vysavače, sušák na prádlo, žehlící prkno, lyže, kufry, šicí stroj a spoustu dalších věcí, pro které většinou není v bytě vhodné místo a stojí „někde v koutě“.


Vnitřní vybavení skříní Vnitřní prostor skříně se vyrábí přesně na míru podle Vašich požadavků z laminované dřevotřísky o tloušťce 18mm, s odolným a snadno čistitelným povrchem. V galerii najdete dekory ze kterých vyrábíme naše vestavné skříně. Hrany desek jsou opatřeny plastovými ABS hranami o tloušťce 2mm, které zaručují maximální odolnost při používání skříní. Správné a účelné uspořádání vnitřního prostoru vestavné skříně je velmi důležité. Zde je pár našich rad, kterých byste se měli držet při návrhu skříně:

 • Pokud chcete ukládat oblečení pověšené na ramínka, potřebujete hloubku skříně 65cm
 • Na pověšení pánského saka nebo košile potřebujete počítat s výškou asi 85cm, pokud chcete pověsit dámské šaty tak 120-145cm a v případě ukládaní dlouhých kabátů a společenských šatů alespoň 160cm, podle výšky postavy
 • Do prostoru ve výšce očí většinou ukládáte oblečení, které denně nosíte, jedná se o prostor ve výšce 70-150cm, do vyšších polic je vhodné dávat méně používané oděvy a věci


Můžeme Vám vybavit skříně širokým sortimentem praktických doplňků, které zajistí že oblečení a věci budou přehledně uloženy a budou vždy po ruce: drátěné koše, botníky, výsuvné police, zásuvky, výsuv na kalhoty a kravaty, sklopná nebo výsuvná šatní tyč, držák hadice a nástavců vysavače, držák žehlícího prkna, které Vám usnadní přístup k uloženým věcem. Díky nim bude mít každá věc své místo ve skříni. Pro Vaši lepší představu najdete tyto doplňky v galerii.


Rámy, výplně, otevírání dveří

Dveřní křídla jsou okovány do speciálních hliníkových rámů. Tyto rámy zaručují vysokou pevnost a luxusní vzhled. V naší nabídce najdete 12 profilů dveřních křídel. Standartně jsou dodávany ve stříbrné, olivové nebo zlaté barvě. Na objednávku je možné dodání foliovaných profilů ve více než 20-ti barevných variantách. U všech barevných variant rámů dveří dodáváme horní a spodní kolejnici ve stejné barvě.

Výplně dveří

Výplně se vyrábí nejčastěji z laminované dřevotřískové desky o tloušťce 10 nebo 18 mm ze široké nabídky dekorů. Můžete mít dveře zrcadlové nebo skleněné v barevném provedení Lacobel, bezpečnostní sklo Connex nebo jsme schopni oddat barevné sklo dle vzorníku RAL. Dále dýhovaná výplň, kazetové, mřížkované nebo ratanové dveře. Jednotlivé dveřní křídla se dají materiálově kombinovat, můžete tak dosáhnout zajímavých a efektních kombinací ve vašem interiéru.

Otevírání dveří

Je důležité zvážit umístění skříně a uvědomit si, kolik je před samotnou skříní místa. Podle toho byste měli vybírat i způsob otevírání dveří u skříní.


Posuvné dveře

 • Nejvíce používané, neomezují prostor před skříní
 • Dveře se pohybují na kolečkách ve vodících kolejnicích
 • Do interiéru, kde není dostatek prostoru před skříní

Skládací dveře

 • Otevření celého prostoru skříně najednou
 • Skládací dveře se složí ke stranám skříně
 • Větší nárok na prostor před vestavnou skříní

Otočné dveře

 • Jedná se o klasické otevírání skříní na panty
 • Vyšší nároky na prostor pro otevření dveří před skříní
 • Jsou vhodné pro mělké nebo úzké skříně


Galerie

Kontakty

Tomáš Zdráhal

Zakázková dřevovýroba

Bratří Jaroňků 63
741 01 Nový Jičín

Výrobna:
Sedlnice 367
742 56 Sedlnice
mobil: 608 120 521
tel. a fax: 556 315 278
interierkvalitne.cz